Photo: Francesco Antonio de Caprariis

Nordic Mirage: esimene võttepäev

0

Esmaspäev, 22.aprill. Kell 6.00 äratus. Kuna eelmine päev on kulunud võttepäeva viimastele ettevalmistustele, mis lõppesid kell 2 öösel (nagu ka viimased kaks nädalat), siis tahaksin väga kella kinni vajutada. Põnevus ajab siiski üles, kiire pilk aknast välja ja…..vihm!!!

Rannakollektsiooni välivõteteks Capril mitte just kõige parem algus. Kogume siiski meeskonna kokku, kuna vihmase ilma jaoks on plaan B visandatud ning asume Napolist Capri poole teele: Eestist kohale lennanud kaunis tantsija ja tantsutreener Jessica, võluv Itaalia preili Carolina, kunstiline juht ja fotograaf Francesco Antonio de Caprariis, making-of ehk stseenivõtete video- ja fototiim, meigimeister ja juukseseadja ning mina brändijuhi ja kohapeal ka stilisti rollis.

Esimesena ootab meid legendaarne Capri hotell Quisisana, rikaste ja kuulsate peatumiskoht, seega esialgu vihm meid ei sega. Raske on ettekujutada paremat võttepaika retrostiilis rannakollektsioonile kui kuulsusrikka minevikuga Capri saar, mida endiselt peetakse üheks kaunimaks paigaks maailmas. Kollektsioon autor on Eesti moekunstnik Karolin Kuusik ning see on saanud inspiratsiooni 50ndate naiselikust stiilist ning Coca-Cola pin-up tüdrukutest elegantses võtmes. Projekt ongi sündinud koostöös Karolin Kuusiku ja Coca-Colaga. Juba esimese stseeni ajal ei jää põhjamaiselt heledapäise Jessica elegantne ilmumine pikas kleidis hotelli fuajesse märkamatuks, imetlevad pilgud saadavad meid Capril kogu võttepäeva jooksul. Imekaunid pastellid on nagu vikerkaarelik unistus, tõeline miraaz 50ndatest. Sekka musta-punase kombinatsioonid justkui reklaamplakatilt välja astunud pin-up tüdruku Carolina seljas.

Ilm siiski soosib meid, loodetavasti saab selline päikseline vastuvõtt osaks ka uuele kollektsioonile – taevas on taas sinine ja päke kuldab Capri valgeid maju. Hotellistseenid vahelduvad rannavõtetega, seejärel ootavad meid osavus- ja tasakaaluharjutused natuke rahutul merel üles-alla hüplevas paadis, millega sõidame Capri sümboli Faraglioni kaljude lähedale. Tiim näitab üles tõelist osavust ja modell Jessica imepärast kannatlikkust, mis saab tasutud imeliste fotode näol. Kiirustame tagasi “staapi” hotel San Felices, kus tänu kiiretele riietevahetustele, meigikunstniku ja juuksestilisti usinale tööle ja pidevale edasi-tagasi käimisele meie tuba näeb välja nagu lahinguväli. Õnneks võidukas.

Viimasena pildistame ja filmime sel õhtul stseeni kahe kauni suvise kokteilikleidiga Capri peaväljakul La Piazzettal. Carolina ja Jessica täiendavad üksteist ideaalselt, lõuna- ja põhjamaine ilu rüütatud sidrunikollastesse ja õrnroosadesse pastelltoonidesse. Mõtlen alati hoolitsetud ja kaunitele Eesti naistele ja tean, et uus kollektsioon on midagi neile. Karolin on taas loonud midagi, mis kandjat kaunistab ning igaühe iseloomulikku ilu veelgi rõhutab. Mõttes olen enda lemmiku välja valinud.

Francesco Antonio de Caprariis
Photo: Francesco Antonio de Caprariis