Eesti noor moetalent Birgit Kool

0

Eesti moelooja Birgit Kool esitles eile, 13. augustil, Vaal Galeriis oma järjekorras juba kaheteistkümnendat autorikollektsiooni. Seekordne kollektsioon “Reptile” iseloomustab senistest kõige paremini disainerit ennast ning on suunatud enesekindlale naisele, kes soovib olla moodne ning teistest eristuda. Noore moelooja jaoks on esimene mahukam autorikollektsioon edukas järg senisele üheteistkümnele, milledest kuus on võitnud erinevaid auhindu. Birgit Kool on kokku osalenud pea 30 erineval moekonkursil, teiste seas MoeAken ja ERKI moeshow.

ReptilebyBirgitKool_foto_JörgenNorkroos

ReptilebyBirgitKool_fotograafJörgenNorkroos_4

ReptilebyBirgitKool_fotograafJörgenNorkroos_5

ReptilebyBirgitKool_fotograafJörgenNorkroos_6

ReptilebyBirgitKool_fotograafJörgenNorkroos_7

“Reptile” by Birgit Kool, fotod: Jörgen Norkroos

Vestleme Birgitiga vahetult peale kollektsiooni esitlust moest, inspiratsioonist ja naistest moevaldkonnas.

Kust leiad inspiratsiooni kollektsiooni loomiseks? Kuidas sünnivad ideed?
Birgit: Kõige enam leian inspiratsiooni ennast ümbritsevatest inimestest, keskkonnast, kus viibin, ning kohati võiks isegi öelda, et ideed leiavad mind.

Mida tahad öelda sellele naisele, kellele disainid?
Birgit: Enda disainiga proovin alati erineda sellest, mida juba tavapildis näha saab. Mulle on tähtis, et inimene, kes kannab minu disaini, saaks tunda end hästi ja erilisena, kuna ta erineb teistest.

Hästi palju räägitakse praegu women empowermendist. Kuidas suhtud sina teemasse naised ja mood, on selles sektoris tegutsedes naiseks olemine pigem eelis või saavad mehed paremini hakkama?
Birgit: Moevaldkond on väga lai ning ei saaks öelda, et naistel on eelis, kuna leidub faktoreid, mida meeste silmad tajuvad paremini. See üldiselt oleneb, kuigi vaadetes moemaailma, siis tundub mulle, et enamasti naised on selle üle võimust võtnud. Kohati isegi sooviks, et mehi näeks rohkem meie valdkonnas.

Kes on sinu eeskujud?
Edasipürgimise ning sihikindluse kohapealt ütleksin, et suurimaks eeskujuks on minu vanemad, kuid ettevõtlikkuse poolest laulja Beyonce.

Mida armastad teha lisaks moedisainile, kui Sul tekib vaba aega?
Peale moedisaineri olen ka tudeng Taanis, õppides inseneri eriala Global Management and Manufacturing, kuid samuti saab mind näha tegutsemas blogimaastikul (www.birgitkool.com), tantsimas ning astun üles ka modellina. Üldiselt meeldib mulle öelda, et tegelen kõigega, mis vähegi moemaailmaga seotud.

Tags: , , , , , ,