Couture Flirts with Street Fashion

0

Hiljuti sai joon alla tõmmatud ühele selle kevade põnevaimale projektile, kus said kokku Tiina Talumehe värske kõrgmoe kollektsiooni pehme romantika, värviline ja julge tänavamood Viru Keskuse kauplustest, stilist Johanna Eenma ja minu EKA stilistikatudengid, kellel aitan saada tulevasteks ekspertideks ka moekommunikatsiooni alal. Esialgu väikselt ja vaikselt alanud projekt kasvas lõpuks särtsakaks suviseks moeseeriaks ajakirjas Säde, mille jäädvustas Oliver Moosus. Projektijuhina saan öelda vaid seda, et pole midagi imelisemat tundest, kui väike ideealge tuule tiibadesse saab ning peale pressivate tähtaegade, igat sorti takistuste ja kõige muu kiuste päädib lõpuks millegagi, mis on mitmete andekate inimeste ühine looming ning mis kõikidele osalejatele veel pikalt naeratuse huultele toob.

A short summary and some of the backstage excitement of one of my most exciting projects in Spring ’17, mixing trendy street fashion brands from Viru Keskus and the latest couture collection by Tiina Talumees and involving my fashion stylistics students from the Estonian Academy of Arts, who I’m guiding in becoming the future experts in fashion communication. The idea of the project is to encourage people to experiment and test with their style, effortlessly combining couture items with seasonal trends. An awesome team brought a breathtaking result.

Some of the making-of excitement of the project. Photos by Kadri Vahar & Jasmin Isabel Kaunismäe (EAA/EKA)

Maailm, kus me elame on kiires muutumises ning ka moes väljendub see kiirete trendide muutumisena. Kui vaid paar aastakümmet tagasi mõõdeti moesuundi kümnendites – viiekümnendad, kuuekümnendad, seitsmekümnendad jne – , siis praegu on muutused nii kiired, et peatselt peame ilmselt moesuundi mõõtma aastate kaupa. Kui palju siis õigupoolest tasub investeerida kõrgmoodi ja nn. ajatutesse klassikutesse, kui see kõik võib olla vaid viivuks? Või kas see ikka on nii?

Tiina Talumees Moestuudio koos Viru Keskuse kauplustega koopereerus huvitavaks projektiks, mille eesmärgiks oli leida ja näidata erinevaid võimalusi, kuidas miksida kõrgmoodi tänavamoega ning kuidas läbi isikupärase stilistika saab kvaliteetsetele ja ajatutele riietele anda julget ja omanäolist looki koos praeguste trenditippudega. Stilist Johanna Eenma arvates loob selline lähenemine inspireerivaid komplekte ja toob värskust riidekappi. Lisaks võiks see julgustada inimesi tellima oma ootustele vastavaid riideid moedisaineritelt ja saada just nii soovitud tulemus, mis sobib perfektselt ja jääb ka kauaks kestma.

Moedisainer Tiina Talumees oli projektiga kiiresti päri ning tema sõnutsi aitab see murda müüti sellest, et kõrgmood on vaid valitutele kättesaadav ja sobiv vaid pidulikeks üritusteks. Praegusel ajal otsitakse moest mugavust ja lihtsat võimalust kombineerida omavahel erinevaid stiile ja riideesemeid. Oluline on enda isikupära väljendamine, mitte staatuse väljendamine läbi riietumise. Antud projekti kõrgmoe tooted on valitud Tiina Talumehe viimasest kevadsuvisest kollektsioonist Escape, kus naiselik ja habras kohtub mugavusega. Kollektsiooni tonaalsuses kohtab eelkõige pastelseid toone, musta ja fuksiat ning ihukarva tooni. Kleidid langevad kandja seljas vabalt ning sundimatult, pits ja plisseer lisavad ülimat naiselikkust. Materjalidest on kasutatud šifooni, tülli ja siidbrokaati, kaunistustest leiame litreid, pärleid ja käsitööna valminud lilleaplikatsioone, mis mõjuvad lausa maaliliselt.

Johanna Eenma koostatud komplektides on miksitud sportlikku dressi ja õhulisest kangast seelikuid ja kleite, pükse seelikuga, pastelle jõuliste toonidega ja punast fuksiaga. Veelgi omanäolisust lisavad julged aksessuaarid. Kogu moeseeriast kumab läbi sõnum – olge julged ja ärge kartke katsetada! Täies ilus moeseeria ilmub juba peatselt, ajakiri Säde tuleb välja 29. mail!


Some of the final looks, photos by Oliver Moosus:

Project Team:

Clothes & accessories: Tiina Talumees Couture & Viru Keskus
Styling: Johanna Eenma
Photography (fashion shoot): Oliver Moosus
Make-up & Hair: Ketlin Kivi & Ksenia Ljashenko (Glow Makeup Estonia)
Models: Karmen Birgit Kruustükk & Ruth Raja
Creative Director: Anne Rinne
Project Manager & PR/Communication: Evelin Ojamets
The fashion stylistics students of the Estonian Academy of Arts involved in the project: Svea Altjõe, Jasmin Isabel Kaunismäe, Krista Kippar, Tiina Kärsna, Margrit Malva, Liina Raidoja, Hanna Saagpakk, Triin Uustalu, Kadri Vahar. Thank you also for backstage photos and text contribution!

Tags: , , , , , , ,